Spotkania Kreatywnych Blogerów w Toruniu – BlogUP #8

Kiedy pewnego ciepłego czerwcowego dnia szłam na spotkanie, nie przypuszczałam, że propozycja jaką zaraz złożę rozwinie się w coś większego i będzie trwało tak długo. Tego jednego dnia, prawie dwa lata temu zaproponowałam, aby wspólnie zorganizować spotkanie dla blogerów w Toruniu.

Bo dlaczego nie? W Toruniu mało się działo jeżeli chodzi o blogerów, tym bardziej nie było wydarzeń organizowanych regularnie w kujawsko-pomorskim. Nasza historia jest krótka – chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego, co zbliży do siebie blogerów w naszym mieście. I o ile Toruń może być daleki dla części blogerów z Polski, to jednak każde spotkanie udowadnia, że warto.

Początki spotkań

BlogUP Spotkania Kreatywnych Blogerów
Organizatorzy tacy poważni…

Spotkania ruszyły w sierpniu 2015 r. Nasza ekipa organizatorska to ja, Asia, która prowadzi bloga Psychopierdy a na co dzień pracuje w Wydawnictwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kuba, mój mąż, który jest webdeveloperem, prowadzi własną firmę, a jego pasją jest WordPress i od 5 lat bloguje pod WPART. Z Asią poznałyśmy się na studiach. Razem uruchomiłyśmy Psychopierdy, których nazwa miała odzwierciedlać studia, jakie kończyłyśmy – pedagogikę. Chociaż wszyscy jesteśmy różni, to razem tworzymy zespół nie do zbicia.

BlogUP Spotkania Kreatywnych Blogerów
…i profesjonalni

Blogerzy są naszymi mentorami

W spotkaniach uczestniczą blogerzy z różnych dziedzin tematyczych, specjaliści oraz początkujący. Do tej pory przyjechali do nas również jedni z czołowych blogerów polskiej blogosfery m.in. Magda Mirkowicz z bloga My Pink Plum, Kasia Czajka z bloga Zwierz popkulturalny czy Ania Kęska z bloga Aniamaluje, którzy okazali nam wiele sympatii i wsparcia w naszych początkach, za co jestem im ogromnie wdzięczna. Byli u nas równie inspirujący blogerzy tacy jak Agata Szargot z DailyWeb, Paulina Pamuła z bloga Wszystkiego Kreatywnego i Ola Gościniak z bloga Jestem Interaktywna. Ostatnio odbyła się 8 edycja spotkań, na którą przyjechali specjalnie ze śląska Nasza Droga Do – Aneta i Krzysiek Jokisz – najbardziej otwarci i pozytywni ludzie, jakich miałam okazję spotkać na swojej blogowej drodze.

BlogUP Spotkania Kreatywnych Blogerów
Nowe grafiki takie piękne

Społeczność jak blogerska rodzina

Cieszy mnie to, jak dynamicznie spotkania zaczęły się rozwijać.  Brak mi słów, żeby opisać to, jaki klimat udało nam się wspólnie z uczestnikami stworzyć. To nie jest tak, że do nas przychodzi się po prezenty, żeby je zgarnąć i wyjść. Zazwyczaj po prelekcjach zostają wszyscy, aby wspólnie posiedzieć, porozmawiać, wymienić się doświadczeniem, albo ponarzekać na premiery filmowe. Utrzymujemy ze sobą kontakty, śledzimy na facebook’u i wspieramy, dlatego cieszy mnie za każdym razem, gdy pojawia się ktoś nowy i zostaje z nami na dłużej. Jest to niesamowicie inspirujące, bo organizujemy spotkania po godzinach pracy, w wolnej chwili.

Mamy społeczność naprawdę fajnych ludzi. Czasem to, co jest najważniejsze zawiera się gdzieś pomiędzy momentami naszego życia i celów, jakie sobie ustanawiamy. Naszym celem są spotkania, ale klimat tworzy wszystko to, co zawieszone jest pomiędzy. To, że spotykamy się ma ogromne znaczenie, jak też znaczenie ma każda prelekcja. Ale głęboko wierzę, że jeszcze więcej daje nam ta chwila między prelekcją a zakończeniem, gdy każdy z nas ma tę chwilę na wymianę myśli. To są te chwile, które budują nas, nasze doświadczenie i budują w nas wiarę w nasze możliwości i sukcesy.

Wydarzenie, na którym warto być

Dzięki wsparciu Hanza Cafe, możemy w ogóle mieć okazję do spotkań. Do naszych partnerów dołączył również portal blogerów i vlogerów Influencer.pl jako partner medialny. Myślę, że gdyby nie oni te spotkania stałyby w miejscu. Jak wiecie posiadam sklep internetowy Handmejd, który wspiera w ramach tworzenia naszych blogupowych notesów i grafik.

 

Na kolejnym wydarzeniu 18 marca w roli mentorki pojawi się toruńska blogerka, której ani imienia ani bloga jeszcze nie mogę zdradzić. Jeżeli prowadzisz bloga to wierz mi, że będzie warto. Link do wydarzenia znajdziesz na naszej stronie: blogup.us

Polub nas też na facebook’u:

 

Będę wdzięczna za każdą formę pomocy w promowaniu naszych spotkań!

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.