See Bloggers 2017

Byłam nad morzem. Przy czym morze zobaczyłam tylko przez chwilę i to tylko wtedy, gdy zabłądziłam jadąc do domu. No cóż. Przynajmniej był jeden plus zgubienia się. Ostatnio bardzo dużo jeżdże po różnych dziwnych wydarzeniach. W tym roku mam za sobą Blog Conference Poznań i WordCamp Lublin, czas na kolejne wspomnienia.

Ale czekaj, że co? Że jak to nad morzem byłam?

Miałam przyjemność uczestniczyć w jednym z głośniejszych wydarzeń blogowych w Polsce. Cały weekend spędziłam na festiwalu See Bloggers – największym wydarzeniu dla twórców internetowych w Polsce… jako wolontariuszka! I wiecie co? To był niesamowity weekend. Trafiło mi się zajęcie życia – zdjęcia na insta i stories. Nie wszystko mogłam robić, ponieważ przy części zadań potrzeba było duuużo więcej kompetencji, ale pracowałam przy dwóch niesamowitych dziewczynach, które potrafią ogarnąć rzeczy niemożliwe. Zabrakło nam selfie więc wstawiam zdjęcie pustej ścianki.

 

V Edycja See Bloggers!

22-23 lipca odbyła się piąta edycja See Bloggers. Był tort, były świeczki i było co robić. Festiwal podzielony był na kilka stref: Strefa Główna, na której odbywały się ogólne prelekcje dostępne dla wszystkich oraz Strefa Fashion & Design, Strefa Photo & Travel, Strefa Photo & Technology,  Strefa Kobiet i Strefa Cooking, w których odbywały się specjalistyczne warsztaty dla uczestników, którym udało się na nie zarejestrować wcześniej. W poszczególnych strefach znajdowały się stoiska partnerów, gdzie było mnóstwo atrakcji.

Wszechobecne fotobudki i konkursy na zdjęcia były niesamowicie oblegane!

 

Play było oblegane. Nic dziwnego! Żałuję, że zabrakło mi czasu na ich atrakcje…

 

Bardzo chciałam zrobić hybrydy w trakcie wydarzenia, ale ostatecznie nie potrafiłam zdecydować się na kolor. Zbyt duży wybór!

 

Jedzenie momentami rozpieszczało!

 

Nie oszukujmy się. Najważniejsze, że nie brakowało kawy i herbaty.

 

Warto iść na wolontariat

Na See Bloggers było 45 wolontariuszy. Każdy z nich miał specjalne zadanie i każdy pracował równie ciężko. Ale pomimo tego ile było pracy, to czas ten był bardzo satysfakcjonujący. Cieszę się, że mogłam część z nich bliżej poznać. Polecam wolontariat w trakcie takich wydarzeń. Jeśli ktoś nie dostanie się na taki wyjazd, to wolontariat może być dobrą alternatywą. Jeżeli nie prowadzisz bloga, ale chcesz wejść w ten świat i poznać go trochę bliżej – również warto. Jeżeli chcesz dać coś od siebie dla blogosfery – śmiało. Patrząc na ilość pracy, to każda para rąk jest na wagę złota.

Chciałabym tylko, aby jednak mimo wszystko każdy decydował się odpowiedzialnie na wolontariat, ponieważ nie ma nic gorszego jak niewywiązanie się z zadeklarowanego słowa. Serio, bądźmy rozsądni.

 

Nie żałuję.

Biegałam z sali do sali, od stoiska do stoiska i czasem udało mi się siąść zjeść cokolwiek. Widziałam chociaż przez chwilę prelekcje na głównej scenie, część warsztatów przez dosłownie moment, ale obserwowałam twarze ludzi, ich uśmiech i iskierki w oczach, gdy na środek wychodziła prowadząca lub prowadzący. Widziałam, gdy  szczęśliwi wychodzili z warsztatów i prelekcji, nierzadko zagadując się po drodze. Widziałam, ile dla nich znaczyło bycie tam. Właściwie ciężko się dziwić, gdy można było spotkać same gwiazdy polskiej blogosfery.

Jedyna prelekcja na której byłam w całości. Nie mogłam przegapić Ewy, Red Lipstick Monster i jej wywiadu prowadzonego przez Maćka Budzicha, Mediafun.

 

Koniecznie zajrzyjcie

Cieszę się, że mogłam tam być i spędzić czas wśród bliskich mi blogerów. Polecam wam zajrzeć do Kasi Gajewskiej z bloga Gajapisze.pl, które tworzy świetne poradniki o tworzeniu treści i blogowaniu. Kasia jest dla mnie ogromnie inspirującą osobą. Wydała ostatnio informacyjny kombajn w PDF (za darmo!) o tym, jak tworzyć treści, które czytelnik pokocha. Warto.

Polecam Olę Gościniak, która zajmuje się SEO i WordPressem. Właściwie polecałam ją wszystkim podczas See Bloggers, bo jest zbyt skromna by się chwalić – a ma kurczę czym! Prowadzi blog Jestem Interaktywna i prężnie działającą grupę na FB Jesteśmy Interaktywne bo to, co ona tam tworzy to kosmos! Zabrakło nam wspólnego zdjęcia, bo tak bardzo pochłonęła nas konferencja.

Toruńska reprezentacja niezawodna jak zwykle. Była pełna ekipa z naszych blogowych spotkań w Toruniu:

Wyspa Kultury, Piekielna Strona Popkultury oraz Trudny Blog.

https://www.instagram.com/p/BWzgnV6hoAA/?taken-by=piekielnastrona

Oczywiście muszę wspomnieć o jednej z bardziej inspirujących blogerek, a która również mieszka w Toruniu: Kasia Ogórek z bloga Twoje DIY. Rozsiewała mnóstwo pozytywnej energii wokół siebie!

Dziękuję, że tworzycie.

 

Organizacja See Bloggers

Jestem pod ogromnym wrażeniem jeżeli chodzi o samą organizację wydarzenia. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i z podziwem patrzyłam na nich w trakcie tego weekendu. Wspólnie stworzyli niesamowity klimat całego wydarzenia oraz dbali o uczestników i partnerów.

 

Dziękuję, że macie siłę i energię, by tworzyć tak niesamowite spotkanie ludzi z Internetu.

4 komentarze

  • Dziękuję, że o mnie napisałaś! 😀
    Ej, ale serio – nie spodziewałam się takiej liczby wolontariuszy! I też wszystkim polecam wolontariat – dzięki niemu mam pracę marzeń!

  • Ja do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu dla organizatorów i wolontariuszy – to było naprawdę wielkie przedsięwzięcie super zorganizowane i zaplanowane 🙂 Dużo atrakcji myślę dla każdego blogera, vlogera itp. 😉 A Ty Kasiu rozpoznawalna (przeze mnie) jesteś tylko w rozpuszczonych włosach 😀

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.