Kim jestem?

Nazywam się Katarzyna Mikita, jestem graficzką i ilustratorką z wykształceniem pedagogicznym.

Obecnie jako współzałożycielka i współtwórca Software House Department of Web oraz BracketSpace, gdzie pełnię rolę Co-CEO oraz Graphic Designera i zajmuję się tworzeniem produktów cyfrowych oraz grafik marketingowych.

W czym czuję się dobrze?

Projektuję strony internetowe i aplikacje. Zajmuję się brandingiem i opieką nad markami, a także ilustracją i pracami artystycznymi. Interesuję się projektowaniem UX/UI, typografią oraz marketingiem.

Doświadczenie

Tworzeniem zajmuję się od zawsze, chociaż droga była długa i wyboista.

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki, ale tworzeniem zajmuję się od zawsze. Zawodowo projektowaniem zajmuję się od 2014 roku.

W 2016 założyłam sklep internetowy z grafikami i ręcznie wytwarzanymi notesami Handmejd. Było to miejsce ciepłe i otulające, jednak bardzo szybko moja uwaga skupiła się wokół projektowania UX/UI, stron internetowych i aplikacji oraz identyfikacji wizualnej i tworzeniem brandów.

W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe z grafiki komputerowej na Uniwersytecie Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie. Wtedy rozpoczęłam pracę jako graficzka na pełny etat.

Po kilku latach w pełni połączyliśmy siły z mężem i założyliśmy nasz nowy brand Department of Web.

Byłam inicjatorką i współorganizatorką Spotkań Kreatywnych Blogerów BlogUP w Toruniu oraz pierwszych toruńskich spotkań o WordPressie, WordUp Toruń.

Mam za sobą udział w konferencjach dla branży kreatywnej takie jak Element Talks, Polish Graphic Design Talks, Blog Conference Poznań (Influencer Live Poznań), See Bloggers oraz w największej polskiej konferencji skupionej wokół WordPressa WordCamp Polska.

Przez kilka lat strona kasiamikita.pl była moim blogiem i polem treningowym dla projektowania. Prowadziłam również kanał na YouTube oraz nagrywałam codzienne vlogi o życiu grafika. Na chwilę obecną aktywnie prowadzę profil na Instagramie.