Ludzie będą Cię nienawidzić

Wszyscy Cię będą nienawidzić jeżeli realizujesz swoje pasje. Problem? Problem pojawia się wtedy, kiedy dostrzegasz, że obowiązki to jedna strona, a to, co chcesz robić, druga. I każda osoba będzie Cię nienawidzić, póki pasja nie stanie się Twoim zbrzydłym obowiązkiem.

Chcemy wieść szczęśliwe życie. Życie, w którym bylibyśmy spełnieni, otaczali by nas sami przyjaciele, rodzina kochałaby bezwarunkowo no i żeby było wszystkiego ponad miarę. Bo szczęścia nigdy za dużo nie jest. W drodze ku dorosłości jesteśmy sprowadzani do parteru. Życie nie jest kolorowe i nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

 

Mogli chociaż uprzedzić, że będzie trudno

Każdy jest rozgoryczony, że nie jest tak łatwo jak było w dzieciństwie (przynajmniej ten, komu było łatwo), marzenia nigdy się nie spełnią i nigdy nie poleci się w kosmos. Rozgoryczenie rośnie wprost proporcjonalnie do ilości poznawanych osób. Bo każdy jest nieszczęśliwy i nikt nie robi tego co by chciał.

A co z osobami, które chcą robić to, co chcą robić?

Chodzi o osoby, które robią wszystko, aby realizować swoje marzenia oraz o te osoby, które marzeń nie mają, a wciąż starają się je odkryć.

O takich ludziach mówi się ekscentrycy.

Idealiści.

Pozytywiści.

Szklankawpołowiepełniści.

Ci, którzy nie zaznali czym jest prawdziwe życie.

Ci, których nie dotknęło nieszczęście.

To nie prawda. Życie nikogo nie oszczędza. Ale

ten, kto spadł na samo dno – ma jeszcze większą siłę do walki.

Jeżeli gonisz za marzeniem, że chcesz robić w życiu to, czego pragniesz – należysz do grupy osób szklankawpołowiepełnistów. A Ci, co są nieszczęśliwi – będą Cię nienawidzić.

 

Nienawidzić to dość mocne słowo

…ale ma swoje uzasadnienie. Dla takich Twoje marzenia są oderwane od rzeczywistości. Nie będą wspierać Twoich działań, Twoich decyzji i nie będą pomagać Ci, kiedy napotkasz problem. Będą wypatrywać Twoich porażek i utwierdzać Cię w przekonaniu, że życie jeszcze Cię nauczy.

Dla nich obowiązki są najważniejsze.

Obowiązkiem jest bycie zawsze w domu, nauka tylko w szkole i tylko na studiach, nic poza tym dla nich się nie liczy. Obowiązkowe jest znalezienie normalnej pracy, czyli gdzieś w urzędzie. Przy biurku. Na konkretnym stanowisku.

 

Nie słuchaj ich.

Nieszczęśliwym ludziom nigdy nie wyjdzie.

Szczęście samo ich nie znajdzie.

Realizowanie swoich pasji czasem współgra z osamotnieniem. To dlatego, że wiele ludzi odwraca się przeciwko. Zaczynamy wątpić w swoje umiejętności, swoją inteligencję i słuszność naszego wyidealizowanego poglądu na przyszłość. Na szczęście kiedy przebrnie się ten moment – odnajdziemy ludzi, którzy będą służyć nam pomocą, dobrą radą i wsparciem. Zawsze.

Może takich osób nie będzie zbyt dużo.

Może nie być też ich wcale.

Może nie uszczęśliwimy swoimi decyzjami naszych matek i naszych ojców – ale to nie ich mamy uszczęśliwiać.

 

Pogódź się z tym, że będą Cię nienawidzić.

 

A kiedy już osiągniesz sukces – usiądź i napawaj się dumą, że można było to wszystko osiągnąć.

Na pohybel.

 

 

No i pomyśl logicznie – skoro i tak, życie miało by Cię nauczyć, skoro i tak Ci nic nie wyjdzie, to czemu chociaż by nie być szczęśliwym przez tą krótką chwilę?

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.