Wciśnij enter aby wyszukać

3 aplikacje na telefon, które poprawią Twoje zdjęcia

Aplikacje do obróbki zdjęć

3 aplikacje na telefon, które poprawią Twoje zdjęcia

Prowadząc Instagram zakładałam sobie wiele razy, że chcę aby zdjęcia tam były piękne i profesjonalne, czyli najlepiej, aby były z aparatu, po obróbce. Mój plan wykrzaczał się na każdym kroku kiedy chciałam robić zdjęcia z moich aktualnych zajęć, na przykład wyjazdów czy spotkań. Sporo podróżuję i w końcu pogodziłam się z tym, że zdjęcia na Instagram robię telefonem, a nie tak, jak pierwotnie zakładałam aparatem. Widzę różnicę, ale nie tracę wiele, ponieważ możliwości telefonów komórkowych i aparatów w nich są obecnie na wysokim poziomie.

Bardzo często słyszę komplementy na temat moich zdjęć na Instagramie, chociaż nie publikuję zdjęć w określonej konwencji tak, aby pasowały do siebie. Robi to fenomenalnie np. Natalia z Jest Rudo, której blog jak i Instagram jest kopalnią czystej wiedzy i inspiracji. Mój Instagram, to obecnie miszmasz zdjęć z życia, ale staram się, aby zdjęcia były dopracowane nawet, jeśli nie są idealne.

Good morning! // #watercolor #aquarelle #coffee #goodday #colours #whale #cute #drawing

A post shared by Kasia Mikita (@kasiamikita.pl) on

No dobrze, ale aparat w telefonie to jedno, a wygląd zdjęć to drugie. Jak sprawić, aby zdjęcia wyglądały niemalże profesjonalnie?

Pomagają mi w tym trzy aplikacje na telefon, dzięki którym moje zdjęcia wyglądają lepiej: Snapseed, A Color Story i Photo Director. Spokojnie, wystarczy Ci jedna z nich.

Kilka dni temu zrobiłam zwykłe, wręcz niezbyt szczególne selfie na Instagram. Czekałam w samochodzie, aż K. przyjdzie pomóc mi wnieść zakupy do domu. Bez makijażu, bez ułożonej fryzury, proste zdjęcie z samochodu. Jak wyszło?

 

1. Snapseed

Nie trafiłam na lepszą aplikację od tej, jeżeli chodzi o prostą i szybką obróbkę zdjęć. Polecam ją dosłownie wszystkim na każdym kroku, bo potrafi zmienić życie i wygląd Instagrama. Jest świetna dla osób, które cenią sobie czas i szukają szybkiego rozwiązania. Osobiście korzystam z podstawowych funkcji dostosowywania, ale posiada fajne narzędzia do dostosowywania np. jasności i kontrastu selektywnie oraz ma pędzel do tuszowania (np. kontaktów w ścianie).

 

2. A Color Story

Darmowa, ale dodatkowe opcje płatne. Posiada dużo ciekawych opcji, dzięki którym można upiększyć zdjęcie. Można w niej również pobawić się z gotowymi filtrami. Podstawowy pakiet filtrów jest za darmo, dodatkowe są ekstra płatne. Fajna dla tych, co lubią artystycznie eksperymentować, a nie przepadają za skomplikowanymi ustawieniami. Sama raczej nie korzystam z tej aplikacji, ponieważ dużo się w niej dzieje i wszędzie są płatne dodatki. Niemniej jednak ma kilka fajnych opcji, które można przetestować.

 

3. Photo Director

Aplikacje do obróbki zdjęć Photo-Director

 

Dostosowywanie, zabawa kolorami, filtry, upiększenia… właściwie jest w tym wszystko, co można by sobie zażyczyć. W tym neonowe pędzle, wypełnienia tła do Instagrama, czy wycinanie (np. można wyciąć siebie i nałożyć na nowe tło). Można tworzyć kolaże ze zdjęć, a opcji do tego jest mnóstwo. Dużą wadą jest niestety ilość reklam, ale wszystko jest do zgryzienia, jeśli aplikacja zaspokaja nasze potrzeby.

 

Prawda jest taka, że wszystkie powyższe aplikacje mają podobne możliwości. Osobiście używam Snapseed. W tym momencie u mnie przewyższa wszystko i wypiera każdą inną aplikację do obróbki zdjęć. Jest ona prosta, intuicyjna i w dosłownie chwilę można poprawić zdjęcie. Nie trzeba męczyć się z szukaniem najważniejszych narzędzi i ustawień, jest czytelna, intuicyjna i nie ma reklam.

Znacie te aplikacje i korzystacie z nich, czy macie inne swoje ulubione? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

 

Kasia Mikita

Blogerka. Perfekcjonistka. Fascynuje się robieniem zdjęć gołębiom i czasem ludziom. Za dużo współczuje, za mocno przeżywa. Nie znosi hejterstwa. Najchętniej zapobiegła by wszystkiemu.